Solution WIN 200 AC/DC pulzná tigová zváračka

Dostupnosť Dostupné do 5 dní
Môžeme doručiť do:
25.6.2024
Možnosti doručenia
Kód: 4891
€779 –12 % €680 €566,67 bez DPH
Solution WIN 200 AC/DC pulzná tigová zváračka
Solution WIN 200 AC/DC pulzná tigová zváračka
Akcia
€779 –12 %

Doprava ZDARMAuž od 160 €

Zváračky skladomExpresné vybavenie objednávok

Odborné poradenstvoodborní pracovníci Vám vždy poradia

Kamenné predajnekamenná predajna v Detve

V cene je:

 • Zvárací horák TIG 4 metrový
 • Držiak elektród s káblom 3 metrovým
 • Zemniaci kábel 3 metrový
 • Príslušenstvo k horáku


WIN 200 AC/DC je jednofázový prenosný zvárací invertor pre vysokokvalitné zváranie hliníka a jeho zliatin striedavým prúdom s použitím volfrámovej elektródy v ochrannej atmosfére plynu a vysokokvalitné zváranie aj ocele a nereze jednosmerným prúdom metódou TIG DC Pulz.

Hlavné výhody zváračky:

 • Zváračka umožňuje zvárať metódou TIG striedavým prúdom (AC/DC), jednosmerným prúdom (DC Pulz) s netaviacou sa volfrámovou elektródou v inertnom plyne.
 • Prehľadný ovládací panel s jednoduchým intuitívnym nastavovaním použitej zváracej metódy, veľkosti zváracích parametrov. Má zabudované signálky, ktoré signalizujú vykonávanú činnosť pri nastavovaní a zváraní.
 • Digitálny displej na prednom paneli, ktorý zobrazuje zvárací prúd v Ampéroch, čas predfuku a dofuku v sekundách, pulznú frekvenciu v Hertzoch, zaťažovateľ v %
 • Digitálny displej zobrazuje veľkosť nastavovaných parametrov a počas zvárania zobrazuje reálne hodnoty parametrov prebiehajúceho procesu zvárania
 • Zváračka v režime AC umožňuje striedavým výstupným napätím zvárať neželezné kovy a hlavne hliník a jeho zliatiny, hliníkové bronzy, dural a podobne.
 • Zváračka umožňuje meniť a nastavovať frekvenciu zváracieho prúdu pre menenie šírky zváraného kúpeľa a regulovať parameter "balance". Tým sa menia časy kedy je na volfrámovej elektróde napätie kladné a kedy záporné.
 • Pulzné zváranie metódou DC TIG Pulz slúži na zníženie vneseného tepla do zváraného materiálu pri zváraní tenkých plechov. Zmenou frekvencie pulzácie sa zúži kúpeľ zvarového kovu a hlbšie prenikne do zvarového materiálu pri väčších hrúbkach.
 • Zváracia metóda MMA pre použitie obalenej elektródy (bázickej, rutilovej, nerezovej).
 • Kvalitné bezdotykové HF zapaľovanie elektrického oblúka prostredníctvom vysokofrekvenčného mechanizmu zabudovaného vo zváračke. Nie je potrebné sa dotknúť zváraného materiálu. Pri zapaľovaní stačí sa priblížiť a zapnúť. Vyhneme sa možnému poškodeniu elektródy od žeravého kovu a jeho znečistenie elektródou.
 • Možnosť voľby ovládania zváracieho cyklu dvojtakt – štvortakt.
 • Možnosť zapamätania a spätného vyvolania 6 nastavených kompletných zváracích cyklov
 • Signalizácia a automatické vypnutie zváračky v prípade prehriatia a automatické zapnutie po vychladení ventilátorom po cca 2-3 minút.
 • Pevná rukoväť pre praktické prenášanie zváračky.

Prehľad hlavných nastavení potrebných pre kvalitné zváranie TIG:

Proces - nastavenie požadovaného zváracieho procesu, TIG DC, TIG DC Pulz, TIG AC/DC, MMA – obalená elektróda.

Predfuk plynu - nastavenie časového rozsahu (0-3 sekúnd) Používa sa pre naplnenie horáka plynom pred zváraním, aby bolo možné začať zvárať už v ochrannej atmosfére plynu.

Štartovací prúd - nastavovanie veľkosti pre zapálenie elektrického oblúka (10-200 A).

Nábeh zváracieho prúdu - časové nastavenie (časová rampa 0-10 sekúnd) toto zabráni poškodeniu neodtavujúcej sa elektródy a zabezpečí mäkký štart zvárania.

Zvárací prúd - nastavenie konštantného pri metóde DC TIG (10-200 A).

Špičkový prúd - nastavenie pri metóde TIG pulz (10-200 A).

Dobeh prúdu - časové natavenie zmenšovania sa zváracieho prúdu pred vypnutím (0-10 sekund). Umožní užívateľovi vyplniť kráter, ktorý by sa vytvoril na konci zvarovej húsenice.

Koncový prúd - ukončí sa zváranie (regulačný rozsah 10-200 A)

Dofuk plynu - nastavenie času (rozsah 1-10 sek), čas nevyhnutný pre fúkanie ochranného plynu po ukončení zvárania pre chránenie zvarového kúpeľa a ochrany neodtavujúcej sa elektródy. Zvyčajne by mala zostať po ukončení dofuku šedej farby.

Frekvencia pulzovania - nastavenie pri metóde TIG pulz. Regulačný rozsah 10% - 90%. Slúži na zníženie vneseného tepla do zváraného materiálu a zúženie zvarového kúpeľa pre hlbší prievar pri väčších hrúbkach zváraného materiálu.

Šírka pulzu - nastavenie (zaťažovateľ) pri zváraní TIG Pulz. Rozsah regulácie 10% - 90%.

Nastavenie frekvencie AC - Toto nastavenie sa robí pri navolenom režime TIG AC. Regulačný rozsah je 20 Hz až 200 Hz. V tejto frekvencii sa mení kladné a záporné napätie na volfrámovej elektróde a rozbíja izolačný oxid na tavenine.

Nastavenie vyváženia AC - Tento parameter sa nastavuje pri navolenom režime TIG AC. Regulačný rozsah je od -40% do +40%. Číslo vyjadruje percentuálny podiel zápornej časti periódy ku celkovému času periódy. V priebehu kladnej časti periódy prebieha odstraňovanie izolačného oxidu z povrchu kúpeľa. V zápornej časti periódy prebieha k prenosu tepla do zváraného kusa čo umožňuje jeho zváranie. Malé vyváženie zvyšuje čistenie od oxidu a veľké vyváženie zvyšuje prenos tepla do zváraného kusa. 

2 tak / 4 takt - nastavenie ovládania zváracieho cyklu:

2 takt - stlačením spínača horáka stroj začne zvárať, uvoľnením spínača horáka stroj prestane zvárať.

4 takt - stlačením spínača horáka stroj zapáli oblúk. Uvoľnením spínača horáka stroj zapáli oblúk.

    Uvoľnením spínača horáka cyklus bude pokračovať nábehom zváracieho prúdu. Po ukončení     zváranie podľa prednastaveného cyklu stlačte spínač horáka a prúd bude klesať na koncový   prúd oblúka. Po uvoľnení spínača horáka sa zváranie zastaví.

Použitie zváračky:

Pre možnosť zvárania v režime TIG AC, je zváračka zvlášť vhodná pre zváranie hliníka a jeho zliatin.

Zváračka je prenosná a je vhodná pre prácu v dielni na údržbe i na montáži. Je jednofázová a preto je vhodná pre ľahké i stredné ťažké práce pre zváranie hliníka, zaoxidovanej medi, bežných ocelí, niklu, titánu a rôznej zliatiny železných a neželezných kovov (bronz, mosadz, dural) a nereze. Pre režim TIG Pulz je vhodná je najmä pre zváranie tenkých plechov, trubiek, potrubí. Pre výrobu a opravy v potravinárstve, chemickom priemysle, farmaceutickom priemysle. Pre možnosť nastavenie cyklu mäkký  nábeh a dobeh zváracieho prúdu je zváračka veľmi vhodná pre zváranie v polohách, zváranie trubiek a rúr.

#technicke-informacie#

Vstupné napätie230 V
Príkon 60%7,1 KVA
Napätie na prázno56V
Prúdový rozsah10 - 200 A
Zaťažovateľ60% 200 A
Priemer elektród1,6 - 4,0 mm
Používané elektródyrutilové, bázické, inoxové, liatinové, hliníkové
KrytieIP 21
Váha8,0kg
Rozmer46,5 x 28,5 x 33 cm

#technicke-informacie-koniec#

Dodatočné parametre

Kategória: Zváračky TIG AC/DC
Hmotnosť: 8 kg
Metóda zvárania: TIG AC/DC (hliník)
Značka: Solution

Buďte prvý, kto napíše príspevok k tejto položke.

Nevypĺňajte toto pole:

Buďte prvý, kto napíše príspevok k tejto položke.

Nevypĺňajte toto pole: