Nabíjačka autobatérií CTEK MXS 5.0 POLAR

Jedná sa o profesionálnu nabíjačku so špeciálnou úpravou do extrémne chladných podmienok (-30°C). Je vhodná na nabíjanie a udržiavanie akumulátorov od 1,2 do 120Ah (160Ah na udržiavanie).

Dostupnosť Na sklade u dodávateľa
Môžeme doručiť do:
25.4.2024
Možnosti doručenia
Kód: 236
€103 €85,83 bez DPH
Nabíjačka autobatérií CTEK MXS 5.0 POLAR

Doprava ZDARMAuž od 160 €

Zváračky skladomExpresné vybavenie objednávok

Odborné poradenstvoodborní pracovníci Vám vždy poradia

Kamenné predajnekamenná predajna v Detve

Jedná sa o profesionálnu nabíjačku so špeciálnou úpravou do extrémne chladných podmienok (-30°C). Je vhodná na nabíjanie a udržiavanie akumulátorov od 1,2 do 120Ah (160Ah na udržiavanie).

Navštevujete severské krajiny, alebo cestujete za alpskými radovánkami? Pre vás je určený inovovaný model MXS5.0 POLAR, ktorý obstojí aj v extrémne nízkych teplotách.

MXS5.0 POLAR je vylepšený variant veľmi úspešnej nabíjačky MXS 5.0. Jej výnimočnosť je okrem iného daná špeciálnou úpravou do extrémne chladných podmienok. Špeciálne upravené AC a DC káble zaisťujú bezproblémové nabíjanie aj v –30 ° C.

Nabíjačka MXS 5.0 je vylepšeným nástupcom osvedčeného modelu XS4003. MXS 5.0 ponúka najnovšie technológie vytvorené pre profesionálne nabíjačky značky CTEK. Táto nabíjačka môže vyriešiť veľa problémov spojených s vašou batériou. Nabíjačka spĺňa vysoké nároky bežných užívateľov. MXS 5.0 diagnostikuje stav batérie. Obsahuje režim Recond pre premiešanie elektrolytu v prípade jeho rozvrstvenia (krok 6 v režime nabíjania). Nabíjačka je vhodná na udržiavacie nabíjanie a nabíjanie počas chladných zimných mesiacov. Jej unikátny displej umožňuje užívateľovi sledovať celý proces nabíjania.

Nabíjačka je vhodná na nabíjanie a udržiavanie všetkých dostupných druhov štartovacích aj trakčných batérií vrátanie AGM aj gélových.

MXS 5.0 je plne automatická 8-kroková nabíjačka. Nabíjací prúd je 5 A. Je určená pre 12 V batérie od 1,2 do 110 Ah a je vhodná až do 160 Ah na udržiavacie nabíjanie. Nabíjačka má IP 65 (chránené proti striekajúcej vode a prachu), zabezpečuje ochranu elektroinštalácie vozidla pri nabíjaní, ochranu proti prepólovaniu, proti iskreniu a proti skratu.

Ochrana proti skratu, prepätiu a prepólovaniu. Dodáva sa s dvoma sadami konektorov: krokosvorky a oká.

POZOR! Na nabíjanie v režime RECOND je nutné batériu odpojiť od elektroinštalácie a nabíjať akumulátor mimo automobil, loď, karavan, a pod. Jedná sa o systém, v ktorom sa vykonáva riadené premiešanie elektrolytu a nabíjačka nabíja akumulátor na vyššie napätie než u ostatných režimov. Režim RECOND nemožno použiť pre batérie s gélovým elektrolytom (AGM)!!!

POZOR! Režim RECOND je vhodné použiť iba pri akumulátoroch dlhodobo hlboko vybitých, kde dochádza k vrstveniu elektrolytu (dole hustne, hore redne). Tento režim je vhodné použiť raz (maximálne 2×) ročne.

POZOR! Pokiaľ sa jedná o bezúdržbový akumulátor (má voľne prístupné viečka) je nutné tieto viečka nechať po dobu nabíjania otvorené.

 

#technicke-informacie#

Menovité napätie: AC 220-240VAC, 50-60 Hz
Nabíjacie napätie SMALL, NORMAL: 14,4, studený / AGM: 15.0V, RECOND: 15.8V
Minimálne napätie batérie: 2.0V
Nabíjací prúd: 5A max
Prúd, sieťový: 0.65 RMS (pri plnom nabíjací prúd)
Spätný odber prúdu: <1AH / mesiac
Zvlnenie: <4%
Káble gumové. Jednoduchá manipulácia až do -30 ° C
Typ nabíjačky: 8 krokov, plne automatický nabíjací cyklus
Typy batérií: Všetky typy 12V akumulátorov olovených (mokré, MF, Ca / Ca, AGM a GEL)
Kapacita akumulátora: 1.2-110Ah až 160Ah pre údržbu
Rozmery: 168 x 65 x 38 mm (D x Š x H)
Izolačná trieda: IP65
Hmotnosť: 0,6 kg

#technicke-informacie-koniec#

Dodatočné parametre

Kategória: Nabíjačky pre autobatérie
Hmotnosť: 0.6 kg
Značka: CTEK

Buďte prvý, kto napíše príspevok k tejto položke.

Nevypĺňajte toto pole:

Buďte prvý, kto napíše príspevok k tejto položke.

Nevypĺňajte toto pole:

Švédska spoločnosť Ctek vyrába nabíjačky ,ktoré sú dlhodobo jednotkou vo svojom obore. Ide o vysoko kvalitné, sofistikované prístroje ,ktoré uspokoja aj najnáročnejších zákazníkov. Kompaktnosť, jednoduchosť a špičková technológia im umožňuje stať sa vedúcou značkou v tejto oblasti. . Nabíjačky Ctek je možné aplikovať na všetky dostupné typy olovených akumulátorov (vrátane GEL,AGM,Ca/Ca a pod.)

V sortimente Ctek nájdete nabíjačky, ktoré nabíjajú od malých motocyklových batérií až po akumulátory do nákladných, stavebných a iných ťažkých strojov.

Ponuka nabíjačiek Ctek disponuje tiež profesionálnymi prístrojmi pre dielenské a  iné odborné použitie. Chýbať tiež nesmie ani vybavenie nutné pre tuto prevádzku.

Spoločnosť Ctek veľmi hľadí na bezpečnosť elektrotechniky vo vozidlách. Plno automatické nabíjačky riadené mikroprocesorom sú vybavené bezpečnostnými prvkami zabraňujúcimi akémukoľvek poškodeniu vozu či akumulátoru. Môžete teda batériu bez starosti nechať pripojenú k vášmu automobilu alebo motocyklu.

Mnohé modely sú vybavené špeciálnym režimom pre udržiavanie akumulátorov behom zimných mesiacov alebo v inom období, kedy nie je v prevádzke.

Nabíjačky Ctek tiež dokážu obnoviť už čiastočne poškodený akumulátor špeciálnym módom Recond. 

MXS5.0_CAR_MINI_Cab

Podobné produkty

Nabíjačka autobatérií CTEK MXS 7.0
Akcia
€116,67 bez DPH
€140
€162 (–13 %)
Kód: 123
Nabíjačka autobatérií CTEK MXS 5.0 new
Akcia Najpredávanejší Odporúčané
€80 bez DPH
€96
€108 (–11 %)
Kód: 2138