Ignis 150 SET

Robustný zvárací stroj na zváranie obaľovanou elektródou vždy poskytuje perfektný výsledok, či už pri nestabilnej elektrickej sieti, v používaní s elektrocentrálou alebo pri dlhých predlžovacích kábloch. Vďaka tomu je Ignis ideálnym strojom pre vaše potreby.

Dostupnosť Dostupné do 10 dní
Môžeme doručiť do:
11.6.2024
Možnosti doručenia
Kód: 4-075-245-880
€841 –31 % €575 €479,17 bez DPH
Ignis 150 SET
Snímka obrazovky 2024 03 11 o 11.22.42
€841 –31 %

Doprava ZDARMAuž od 160 €

Zváračky skladomExpresné vybavenie objednávok

Odborné poradenstvoodborní pracovníci Vám vždy poradia

Kamenné predajnekamenná predajna v Detve

SET OBSAHUJE:

 • invertor Ignis 150
 • zváracie káble 3+4m 16mm 10-25

Bez ohľadu na to, čo sa stane: Ignis 150 je váš spoľahlivý stroj vo všetkých situáciách.

Pokiaľ ide o zváranie elektródou, špecialista na zváranie je obzvlášť náročný, pretože šev musí odolať akémukoľvek namáhaniu - aj keď nie je k dispozícii stabilný zdroj energie. Integrovaná technológia PFC (Power Factor Correction) podporuje použitie extrémne dlhých sieťových káblov s dĺžkou až 100 m.

7-segmentový displej na displeji umožňuje rýchle odčítanie nastavených parametrov. Displej je navyše mierne posunutý dovnútra a je tak dobre chránený pred poškodením. Ľahko pochopiteľné nastavenia výrazne zjednodušujú obsluhu.

Plný výkon aj pri dlhých sieťových vedeniach
Perfektné výsledky zvárania aj so sieťovými vedeniami do 100 metrov sú so systémom Ignis 150/180 samozrejmosťou. To okrem iného umožňuje integrovaná technológia PFC (Power Factor Correction, korekcia účinníka). Vďaka tomu zariadenia pracujú obzvlášť energeticky efektívne a minimalizuje sa rušivé spätné pôsobenie do elektrickej siete.

Mobilný a odolný
S hmotnosťou len 6,5 kg Ignis 150  je skutočne ľahkou váhou, čím sa optimálne hodí aj na mobilné použitie. Robustná konštrukcia zariadení, ako aj integrovaný filter z nehrdzavejúcej ocele zabezpečujú aj pri náročných zváračských úlohách v exteriéri alebo v nestálych poveternostných podmienkach spoľahlivú ochranu.

Dlhá životnosť: produktový rad Ignis je vyrobený ako trvalo udržateľný. Kvalitný filter z nehrdzavejúcej ocele vo vnútri zariadenia, robustné teleso a vzdialenosť 3,5 cm od podlahy garantujú dlhú životnosť zváracieho systému.

Energeticky efektívny: integrovaná technológia PFC (Power Factor Correction) aj pri dlhých sieťových vedeniach zabezpečuje minimálne straty energie. Vďaka tomu zariadenia Ignis pracujú obzvlášť energeticky efektívne a minimalizuje sa rušivé spätné pôsobenie do elektrickej siete. Voliteľne nastaviteľná automatická funkcia Time Shutdown (300 s alebo 900 s) okrem iného zaisťuje, že v pohotovostnom režime sa cennou energiou neplytvá.


Aktualizovateľný: celkom jednoducho a rýchlo sa prostredníctvom USB dajú dopĺňať funkcie alebo načítavať dôležité systémové informácie. Prípojka USB sa pritom nachádza chránená vo vnútri telesa a nedochádza k jej narušeniu ani pri náročných aplikáciách.

Elektródové zváracie funkcie

 • HotStart
  Pre ľahšie zapálenie elektródy sa pri zapaľovaní na zváracom systéme na zváranie obaľovanou elektródou na zlomok sekundy zvýši prúd. Funkcia HotStart bola špeciálne vyvinutá na zváranie s rutilovými a celulózovými elektródami.
 • SoftStart
  Táto funkcia zaisťuje na začiatku zvárania stabilný elektrický oblúk a bola vyvinutá špeciálne pre bázické elektródy, ktorými sa zvára pri nízkom zváracom prúde.
 • Anti-Stick
  Zabraňuje vyžíhaniu elektródy: Ak sa elektróda počas ručného oblúkového zvárania zlepuje – čo zodpovedá skratu – výstupný výkon zváracieho systému sa okamžite vypne.
 
 • MMA Pulse
  Krajšie zvarové spoje a ešte rýchlejšie zváranie vďaka funkcii MMA-Pulse – predovšetkým v nútených polohách.
 • TrackingArc
  Funguje ako „baterka“: Zapálenie elektrického oblúka len s ôsmimi ampérmi uľahčuje vyhľadanie presnej štartovacej polohy pri opätovnom zapálení na konci zvárania alebo po výmene elektródy. Takto sa vyhnete chybám pri zváraní, ako sú napríklad nedostatočne vyplnené koncové krátery alebo vrubový účinok, ako aj nepríjemnému dodatočnému opracovaniu. Funkcia TrackingArc sa špeciálne hodí na aplikácie, pri ktorých sa nepoužíva automatická zváračská kukla alebo štít.

 #technicke-informacie#

 • Sieťové napätie -20 %/+15 %, 50/60 Hz  230v
 • Príkon    5,52 kVA
 • Cos φ   0,99 (150 A)
 • Zvárací prúd minimálny 10 A
 • Zvárací prúd maximálny 150 A
 • Rozsah pracovného napätia min. 20,4 V
 • Napätie chodu naprázdno 96 V
 • Krytie IP23
 • Elektróda/rozsah zváracieho prúdu pri 10 min/40 °C    150 A (Z 35 %)
 • Elektróda/rozsah zváracieho prúdu pri 10 min/40 °C    110 A (Z 60 %)
 • Elektróda/rozsah zváracieho prúdu pri 10 min/40 °C     90 A (Z 100 %)
 • Rozmer / Dĺžka 365 mm
 • Rozmer / Šírka 130 mm
 • Rozmer / Výška 285 mm
 • Hmotnosť 6,5 kg

Dodatočné parametre

Kategória: Zváračky
Hmotnosť: 6.6 kg
Metóda zvárania: elektróda MMA, TIG

Buďte prvý, kto napíše príspevok k tejto položke.

Nevypĺňajte toto pole:

Buďte prvý, kto napíše príspevok k tejto položke.

Nevypĺňajte toto pole:

Vášeň pre nové technológie, intenzívne výskumné práce a revolučné riešenia: Toto je cieľom spoločnosti Fronius od roku 1945.

Ako technologický líder vyhľadáva, vyvíja a realizuje inovatívne metódy na kontrolu a riadenie energie pre zváraciu techniku, fotovoltiku a techniku nabíjania akumulátorov.

Spoločnosť je celosvetovým inovačným a technologickým lídrom. S jasnou víziou, neúnavnou vynaliezavosťou a vedomím zaistiť kvalitu neustále posúvajú hranice možného a prichádzajú s trendmi, ktoré menia trh.

V divízii Perfect Welding venujú svoju pozornosť vytvoreniu perfektného elektrického oblúka pre konštantne vysokú kvalitu zvárania. V centre pozornosti divízií Solar Energy a Perfect Charging je spoľahlivé a celoplošné zásobovanie energiou – 24 hodín denne.

Inovačné produkty spoločnosti Fronius nadchýnajú vďaka najmodernejšej technológii, ako aj najvyššej kvalite a vytvárajú tak dôveru a spokojnosť po generácie. Presvedčia svojou stálosťou, zvyšujú produktivitu a výnos energie a znižujú prevádzkové náklady. 

Spoločnosť Fronius má 37 dcérskych spoločností na piatich kontinentoch – a napriek tomu je stále firma vedená majiteľmi, ktorá v sebe spája hodnoty rodinného podniku s regionálnymi koreňmi a vízie globálnej spoločnosti.