Horák ABITIG 26V/35-50

Plynom chladený zvárací horák s plynovým ventilom BINZEL ABITIG 26 V. Horák je osadený káblovou zástrčkou na pripojenie prúdu a plynovou hadičkou, ktorá sa pripája priamo k redukčnému ventilu na tlakovej fľaši s ochranným plynom.

Dĺžka m
Hrdlo horáku
Zvolený variant nie je k dispozícii. Reset vybraných parametrov.
Dostupnosť Dostupné do 14 dní Dostupné do 14 dní Dostupné do 14 dní Zvoľte variant
Môžeme doručiť do:
17.6.2024 17.6.2024 17.6.2024 Zvoľte variant
Možnosti doručenia
Kód: 706.4037 706.4138 706.4038 Zvoľte variant
€132 €172 €166 od €132 €110 bez DPH €143,33 bez DPH €138,33 bez DPH od €110 bez DPH
Horák ABITIG 26V/35-50

Doprava ZDARMAuž od 160 €

Zváračky skladomExpresné vybavenie objednávok

Odborné poradenstvoodborní pracovníci Vám vždy poradia

Kamenné predajnekamenná predajna v Detve

Plynom chladený zvárací horák s plynovým ventilom BINZEL ABITIG 26 V. Horák je osadený káblovou zástrčkou na pripojenie prúdu a plynovou hadičkou, ktorá sa pripája priamo k redukčnému ventilu na tlakovej fľaši s ochranným plynom.


Zvárací horák s ventilom je určený pre bežné invertorové zdroje pre metódu MMA (zváranie obalenou elektródou), ktoré nie sú primárne určené na zváranie metódou TIG, ale zároveň túto možnosť ponúkajú. Tieto zdroje musia byť vždy vybavené prepínaním zváracej metódy MMA/TIG. Zapálenie elektrického oblúka prebieha kontaktom volfrámovej elektródy so základným materiálom - buď škrtnutím volfrámovej elektródy o základný materiál (tzv. náškrab), alebo ľahkým dotykom (tzv. LIFT ARC start).

Zváracie zdroje s dotykovým štartom nie sú vybavené vlastným elektromagnetickým plynovým ventilom. Ochranný plyn (argón) tak do TIG horáka prúdi hadičkou priamo z redukčného ventilu na tlakovej fľaši a zdrojom vôbec neprechádza. Plyn sa potom púšťa a zastavuje otočným ventilom v rukoväti horáka. Preto sú tieto horáky všeobecne označované ako horáky "s ventilom".

Samotné zváranie prebieha tak, že sa ochranný plyn pustí najskôr na redukčnom ventile a potom ventilom v rukoväti horáka. Dotykom (príp. škrtnutím) volfrámovej elektródy o základný materiál dôjde k zapáleniu oblúka. Pri ukončení zvárania sa postupuje v opačnom poradí. Najprv sa oddiali horák od základného materiálu až do zhasnutia oblúka, uzavrie sa plyn ventilčekom v rukoväti horáka a potom sa uzavrie plyn na redukčnom ventile.

Vlastnosti
Otočný ventil pre reguláciu plynu v rukoväti horáka
Pripojenie plynu priamo na redukčný ventil na fľaši
Spotrebné diely zhodné s medzinárodným štandardom - viď diely Rad 17/18/26 a kompatibilný

#technicke-informacie#

Chladenie: plynom
Zaťažovateľ: 35 %
Zaťaženie DC: 180 A
AC zaťaženie: 130 A
Priemer volfrámovej elektródy: 0,5 - 4,0 mm

#technicke-informacie-koniec#

Buďte prvý, kto napíše príspevok k tejto položke.

Nevypĺňajte toto pole:

Buďte prvý, kto napíše príspevok k tejto položke.

Nevypĺňajte toto pole:

ABICOR BINZEL nemecká spoločnosť bola založená v roku 1945, ktorá sa zameriavala na vývoj a výrobu zváracích a rezacích horákov chránených inertným plynom pre procesy zvárania MIG/MAG, TIG a plazmu. V súčasnosti má množstvo produktov pre manuálne a automatizované zváranie, ako sú držiaky robotických horákov, zváracie traktory, odsávacie systémy, zváračská chémia a pod.

Špičkovú kvalitu a spoľahlivosť produktov ABICOR BINZEL potvrdzuje viacero technologických patentov, najvyššie priemyselné štandardy a kompatibilita so všetkými hlavnými výrobcami zváracích strojov. Všetky horáky sú certifikované podľa normy ISO-9000.

Spoločnosť má výrobné a montážne závody v Nemecku, Spojených štátoch, Brazílii, Indii a Číne a zastúpenie vo viac ako 50-tich krajinách sveta.

ABICOR BINZEL poskytuje množstvo výrobkov pre manuálne a automatizované zváranie: