Automatická nabíjačka DISCOVERY 120+

Nová generácia nabíjania prostredníctvom invertorovéj mikroprocesorovéj nabíjačky DISCOVERY 60. Využívajúcej najprogresívnejšie metódy procesu nabíjania. 

Dostupnosť Dostupné do 5 dní
Môžeme doručiť do:
30.5.2024
Možnosti doručenia
Kód: 2339
€129 €107,50 bez DPH
Automatická nabíjačka DISCOVERY 120+
Automatická nabíjačka DISCOVERY 120+
Odporúčané

Doprava ZDARMAuž od 160 €

Zváračky skladomExpresné vybavenie objednávok

Odborné poradenstvoodborní pracovníci Vám vždy poradia

Kamenné predajnekamenná predajna v Detve

Nová generácia nabíjania prostredníctvom invertorovej mikroprocesorovej nabíjačky autobatérií DISCOVERY 120. Využívajúcej najprogresívnejšie metódy procesu nabíjania. Nabíjačky autobatérii z radu DISCOVERY sú stredno-frekvenčné alebo vysokofrekvenčné prístroje riadené výkonným mikroprocesorom. Výhodou týchto nabíjačov je naviac malá hmotnosť, kompaktné rozmery a vysoká energetická účinnosť.

V nabíjačkách Discovery je proces nabíjania riadený mikroprocesorom v troch úrovniach. Konštantný prúd, konštantné napätie a pulzné záverečné dobíjanie. Ukončenie nabíjania je automatické. Prúd je riadený tak, aby neprišlo k prehrievaniu akumulátora počas procesu nabíjania. Napätie je riadené tak, aby sa zamedzilo tvoreniu horľavých a zdraviu škodlivých plynov. Toto umožňuje nabíjať všetky druhy olovených akumulátorov, bezúdržbových, hermetických Gel a AGM. Sú určené aj pre nabíjanie systémov start - stop.

Nabíjačky sú elektronické bez napäťových špičiek na výstupe, takže nepoškodia elektroniku zariadení, ktorými je vybavené vozidlo. Akumulátor sa môže nabíjať bez odpojenia elektroinštalácie vozidla od akumulátora a nabíjať priamo v aute, tým pádom sa nevynulujú údaje uložené v aute, ako sú napríklad hodiny, autorádio alebo údaje z palubného počítača. Nabíjačky autobatérii z radu Discovery sú plne automatické. Vhodné na nabíjanie a aj udržiavacie dobíjanie pre udržanie akumulátora v pohotovosti. Sú chránené proti preťaženiu a skratu. Tým že sú plne automatické sú veľmi obľúbené aj u laikov.

Autonabíjačka DISCOVERY 120 vyniká špeciálnym programom DESULFATIZÁCIA - regenerácia akumulátora.

Priebeh nabíjania

  • Skúška akumulátora a pred-nabitie (Stupeň 1):

Pred začatím procesu nabíjania skontroluje napätie akumulátora, pre overenie, že spoje na akumulátore sú dobré a akumulátor je v stabilnom stave.

  • Desulfatizácia (Stupeň 2):

Detekuje zasulfátované akumulátory. Pulzujúci prúd a napätie, odstraňujú sulfát z olovených
dosiek akumulátora, čo spôsobuje obnovenie kapacity akumulátora.

  • Mäkký štart (Stupeň 3):

Počiatočný test určí stav akumulátora. Pokiaľ je akumulátor silno vybitý, nabíjačka spustí stupeň Soft Start – Mäkký Štart. Začne sa nabíjanie zníženým prúdom pokým napätie akumulátora nedosiahne normálne podmienky pre nabíjanie.

  • Rozsah (Stupeň 4):

Hlavný stupeň nabíjania, počas ktorého sa akumulátor nabije na väčšinu svojej pôvodnej kapacity.
Počas tohto stupňa sa akumulátor nabije na 75 - 80% svojej pôvodnej kapacity. Nabíjačka dodáva
maximálny prúd, pokým konečné napätie nestúpne  na úroveň plného nabitia pre bežný akumulátor.

  • Absorpcia (Stupeň 5):

Dokončí sa nabíjanie na úroveň takmer 100% pri konštantnom napätí, potom čo sa prúd zmenší na minimálnu úroveň. 

  • Regenerácia (Stupeň 6):

Vyberte režim "Recondition (obnova)", akumulátor sa bude nabíjať vyšším napätím kvôli obnove sulfatácie, čím sa predĺži životnosť akumulátora.

  • Analýza (Stupeň 7):

Vyskúša, či akumulátor udrží nabitie. Akumulátory, ktoré neudržia zaťaženie, je potrebné vymeniť.

  • Priebežné nabíjanie (Stupeň 8):

Nízke konštantné napätie, minimálny nabíjací prúd, akumulátor je plne nabitý. Slúži k udržaniu akumulátora v nabitom stave.

  • Impulzné nabíjanie (Stupeň 9):

Udržiavanie akumulátora na 95-100% svojej kapacity. Nabíjačka monitoruje napätie batérie a dáva impulz pri nutné udržiavať batéria plne nabitá.

#technicke-informacie#

Hmotnosť balenia: 0,9 kg

Hmotnosť produktu: 0,9 kg

Rozmer: 185x65x110 mm

Napájacie napätie: 230 V

Príkon: 135 W

Napätie akumulátora: 8/12 V

Nabíjací prúd: 4 A

Kapacita akumulátora: 15- 180Ah

Stupne nabíjacieho prúdu: 9

#technicke-informacie-koniec#

Dodatočné parametre

Kategória: Nabíjačky pre autobatérie
Hmotnosť: 0.9 kg
Značka: Helvi

Buďte prvý, kto napíše príspevok k tejto položke.

Nevypĺňajte toto pole:

Buďte prvý, kto napíše príspevok k tejto položke.

Nevypĺňajte toto pole:

Od roku 1975 až po súčasnosť je príbeh Helvi príbehom talianskej spoločnosti so silným medzinárodným rozmerom, sledovanej počas celého jej rastu, od založenia až po vstup do skupiny Beta.

Helvi, výrobca priemyselných zváracích strojov, plazmových rezacích strojov, profesionálnych nabíjačiek batérií a príslušenstva, má sídlo v Sandrigo v provincii Vicenza a dnes zamestnáva viac ako 80 ľudí s obratom okolo 15 miliónov eur vyvinutých viac ako 70 percent v zahraničí.

V roku 2023 sa stala súčasťou skupiny Beta, popredného európskeho výrobcu nástrojov a pracovných prostriedkov pre špecialistov v strojárstve, priemyselnej údržbe a autoopravárňach.

Spoľahlivosť je kľúčovým faktorom ich úspechu: tí, ktorí sa rozhodnú pre Helvi, nachádzajú spoľahlivosť v každom zváracom stroji, plazmovom rezacom stroji alebo profesionálnej nabíjačke akumulátorov, ktorých komponenty sú vyberané a testované do najmenších detailov tak, aby sa dokonale spájali v produkty navrhnuté tak, aby zaručovali najlepší výkon podľa vysokých štandardov kvality.

 

Podobné produkty

Automatická nabíjačka DISCOVERY 60
Odporúčané
€70,83 bez DPH
€85
Kód: 99000074